Şifalı Taşlar, Kristaller

Taşlarla şifa insanlığın kullandığı en eski yöntemlerden biri. İnsan bedeninin ihtiyaç duyduğu bütün mineraller taşlarda mevcut.

Şifacılar yüzyıllar boyunca deneyerek taşların nelere iyi geldiğini saptamışlar ve bu kadim bilgiyi nesilden nesile aktarmışlardır. Ebeler doğumu kolaylaştırmak için, anneler çocuklarının kemiklerini güçlendirmek için, uyku tutmayanlar rahat bir uyku için, nazardan korkanlar koruma için hep taşları kullanmışlardır. Her uygarlıkta taşlara saygı ile bakılmış, nadir ve parlak olanları hükümdarların taçlarını, kadınların boyunlarını süslemiş. Biliciler kristal kuvars kürelere bakarak geleceği okumuşlar.

Barındırdıkları minerallere ek olarak yaydıkları enerji ile de kendimizi daha iyi hissetmemize, çalkantılı duygu durumlarında sakinleşmeye, zihnimiz bulanıklaştığında konsantre olmaya, yorgun hissettiğimizde enerjimizi yükseltmeye, umudumuz azaldığında yaşama sevincimizi yükseltmeye destek olurlar. Taşların enerjisinden üzerimizde taşıyarak, suyunu içerek veya yaşadığımız mekanlara koyarak faydalanabiliriz. Auramızı temizlemek, çakralarımızı güçlendirmek, meditasyon yapmak, elektromanyetik alanlardan korunmak gibi bir çok konuda taşlar bize destek olur.

Merkezimizde Ayşe Eyüboğlu’nun özenle seçip temizlediği, enerjisi güçlendirilmiş taşları, takıları satışa sunuyoruz. Şifalı taşları daha yakından tanımanız, ihtiyacınız olan taşları seçmeniz için meditasyonlar ve atölye çalışmaları düzenliyoruz.